A „Humán szolgáltatások fejlesztése Hajdúböszörmény, Görbeháza, Újszentmargita, Újtikos és Folyás települések esetében” tárgyú projekt [EFOP-1.5.3-16-2017-00014] keretében kompetenciaképzés (három témakörben) tartása humán szakembereknek.
A képzésen a projektpartnerek (Hajdúböszörmény, Görbeháza, Újszentmargita, Újtikos, Folyás) szakemberei vesznek részt, összesen 15 fő.
Egy képzés 5 munkanap során valósul meg, hétfőtől péntekig, 08:00 órától 12:00 óráig munkanaponként 4 órában. Egy képzés összesen 20 óra és 15 elméleti és 5 gyakorlati órából áll.
A megvalósítandó képzések
Kiégés elleni tréning
Az egyéni személyzetfejlesztés során olyan szervezett tanulásban segítik az humán közszolgáltatás területein dolgozó munkavállalókat, amely képessé teszi őt saját viselkedése megváltoztatására oly módon, hogy az élete különböző területein számára megfelelő eredményt érjen el és a kívánt módon teljesítsen.
A résztvevők kulcsképességeinek segítése annak érdekében, hogy a személyiség megerősítésével a mindennapi munka monotonitásából fakadó kiégések csökkenjenek, illetve megszűnjenek, annak érdekében, hogy a munkavállalók teljesítménye, munkához való hozzáállása javuljon.
A szolgáltatást igénybe vevők személyre szabott tanácsadást kapnak és a saját erőforrásaikat felhasználva segítik őket az egyéni fejlődésükben, továbbá egyénileg kialakított, speciális fejlesztői tevékenységeket végezve, ahol a haladási folyamat során, pozitív eredményeket elérve növelhető az egyén önbecsülése és önértékelése. A fejlesztés különböző módszerekkel és helyzetgyakorlatokkal jön létre (technikai és humán intelligencia, kommunikációs ismeretek, elégedettségmérés, személyiség megerősítése, konfliktus kezelési technikák elsajátítása, probléma megoldási alternatívák alkalmazása konfliktusos élethelyzetben, motiváció, figyelem, emlékezet, teljesítményszorongás, önismeret fejlesztése, munkamotivációs képességek felismerése és fejlesztése), így javítva a következő kompetenciákat (önbecsülés, önértékelés, problémamegoldás, kreativitás, tanulási, gondolkodási képesség, indoklási, értelmezési képesség, kooperációs, kommunikációs képesség, felelősségvállalás, önállóság, teljesítőképesség).
Kommunikációs tréning
A tréning célja olyan kommunikációs stílust megtanítani és kialakítani a résztvevőknek, mellyel bátran és magabiztosan képesek feltárni gondolataikat, véleményüket anélkül, hogy megbántanának másokat. A képzés során megszerezhető, illetve fejleszthető kompetenciák a probléma- és feladatmegoldás, felismeri és alkalmazza a kommunikációs alapfogalmakat, aktív hallgatás, értő figyelem eszközei a mindennapi kommunikációs interakció során, kérdésfeltevés formái, önbecsülés szerepe a mindennapi kommunikációban. A kommunikáció célja és alapelveinek megismerése, a kommunikáció, mint üzenet fontosságának megismertetése, a verbális és nonverbális kommunikáció jelentősége, saját kommunikációs stílus meghatározása, értékelése (megjelenés, benyomáskeltés, nehéz helyzetek kezelése, együttműködési hajlandóság), passzív és agresszív kommunikáció (okok, következmények).
Konfliktuskezelés és asszertivitás tréning
A tréning fő célja a társas kapcsolatok egészséges működésének kialakítása, a konfliktusok hatékony megoldásának elsajátítása, illetve a kommunikáció során használt verbális és non-verbális elemek fejlesztése. A képzés során megszerezhető kompetenciák problémamegoldás, kreativitás kooperációs, kommunikációs képesség, a konfliktusok felismerése, hatékony konfliktuskezelés, felelősségvállalás, stressztűrő képesség.
A képzés helyszínéről és a szükséges eszközök biztosításáról (laptop, projektor, nyomtató, szkenner, fénymásoló, okos technikai eszköz) az ajánlatkérő térítésmentesen gondoskodik.
A nyertes ajánlattevő feladata a képzések a személyi és tárgyi feltételek (oktatók, szükséges képzési, illetve segédanyagok, technikai berendezések) teljes körű biztosítása, továbbá köteles a képzések adminisztrációról [jelenléti ív, fotódokumentáció, hiányzások nyilvántartása, jelenléti ív, fotódokumentáció, GDPR (adatvédelmi) nyilatkozatok aláíratása a résztvevőkkel] is gondoskodni.
A nyertes ajánlattevő feladatát képezi továbbá a GDPR adatvédelmi rendelkezéseknek megfelelő eljárásrend kialakítása és dokumentálása, valamint a szakmai beszámoló elkészítése.
A képzés pontos tárgyát, tematikáját, illetve az elvégzendő feladatok részletes leírását és a szerződés teljesítésének feltételeit az Ajánlati dokumentáció tartalmazza.