Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata egy nemzetközi színvonalú 100 szobás, 4*-os üzleti és konferencia szállót kíván megvalósítani Zalaegerszeg belvárosában. A rendeltetés alapján 9-10.000 m2 hasznos nettó alapterületet szükséges kialakítani. A konferencia, lobbi/recepció, étterem/kiszolgálás és wellness határozzák meg az épület vezérszintjét a földszinten, és feszítik ki az épület vetületét az ingatlanon. Egy terep alatti szint kialakítása lehetőséget nyújt a járművek, gépészeti helyiségek, tárolók elhelyezésére. A kulcsegységeket az épület felső szintjein, előreláthatóan 3 épületszinten szükséges kialakítani. A tervezési feladat részét képezi a létesítmény rendeltetésszerű használhatóságához szükséges kiegészítő és járulékos fejlesztési feladatok tervezési tevékenysége teljes körűen, úgy, mint parkoló kialakítása/pótlása, közlekedési csomópont(ok) ki/átépítése, továbbá környezetrendezési feladatai.
A komplexum a kistérség vezető idegenforgalmi központjaként kerülne megvalósításra. A HSU rendszer szerint a szálloda egy négycsillagos besorolású és kategóriájú szálloda lenne, és a szolgáltatási struktúráját tekintve egy upmarket szálloda kerülne magvalósításra teljeskörű szállodai szolgáltatási spektrummal (full service). Az önkormányzat a szálloda üzemeltetését hazai szállodalánchoz tartozó üzemeltetésében kívánja ellátni egy nemzetközi márka (franchise brand) ernyője alatt.
A szálloda főbb szolgáltatási egységei az alábbiak szerint tervezettek:
• 100 szobás négycsillagos besorolású szálloda
• a szálloda vendégeit és a helyi keresletet is kiszolgáló desztinációs vonzerővel rendelkező 130 fős szállodai étterem terasszal
• közösségi térként is működő, 40 fő befogadóképességű kávézó/pékség utcai kapcsolattal, szezonban terasz lehetőséggel
• 70 fős bor és gasztronómiai bemutató és látógatóközpont
• a konferenciakapacitás legnagyobb rendezvényterme egy 350 fős (széksoros ültetés esetén), 4 részre szekcionálható konferenciaterem lenne, további kisebb szekciótermek mellett
• wellness részleg (szauna világ különböző szaunákkal és gőz kezelésekkel, merülő medencével, kisebb fitnesz teremmel)
• 100 parkolóhely mélygarázsban és további 30 felszíni parkoló.
A tervezésnél elsődleges szempont a hosszú távon is fenntartható, időszakosan alacsony üzemeltetési költségű, épület létesítése, elsődleges szempont legyen továbbá a funkcionalitás, az energiahatékonyság.
A tervezés során az üzemeltetési költségeket csökkentő megoldások minél szélesebb körű alkalmazását szem előtt kell tartani.
A generáltervezés kiterjed a létesítmény megvalósíthatóságához szükséges építészeti, tartószerkezeti, gépészeti, villamossági (erős és gyengeáram, audió- és videótechnika), zöldfelület, tűzvédelmi és vízellátási és egyéb szükségessé váló szakági tervezési feladatokra.
Tervező feladata a kivitelezési tevékenység megkezdéséhez szükséges összes engedély, hozzájárulás megszerzése, egyeztetések lefolytatása. Az esetleges engedélyeztetési eljárásokkal kapcsolatos díjakat a Tervező előlegezi, de a Megrendelő fizeti. Tervező feladata a tervek készítése során minden szakhatóság és egyéb hatósági egyeztetés, valamint az ezzel kapcsolatos hivatali ügyintézés, minden olyan engedély, irat-okirat, okmány beszerzése, amely az érvényben lévő előírások és jogszabályok alapján az engedély megszerzésének feltétele. A feladathoz tartozik a szakági engedélyezési tervek műszaki tartalmának összehangolása is mind a tervlapokon, mind a műszaki leírásokban, illetve az egyéb szükséges munkarészekben. Tervező feladata az engedélyezési eljárás teljes körű lebonyolítása a Megrendelő, mint Építtető nevében történő eljárás, minden hivatalnál, részvétel a Hatóság által összehívott szemléken. Minden további olyan engedély, engedélymódosítás, hozzájárulás beszerzése, amely az építési engedélyhez szükséges, Tervező feladata.
Az engedélyes és kiviteli tervdokumentációk jóváhagyását az Ajánlatkérő és a Kisfaludy2030 Nonprofit Turisztikai Fejlesztő Zrt. együttesen végzi, a Beruházási Ügynökség, mint a kormányzati magasépítési beruházások megvalósítójának kijelölt szervezettel együtt, aki közreműködik a beruházás előkészítésében és ellátja a tervellenőri feladatokat. A tervezési folyamatban továbbá a leendő Építtető által kiválasztott nemzetközi márka (franchise brand) hazai szállodalánca és az üzemeltető is részt vesz, az általuk megfogalmazott igények és követelmények teljesítése is szükséges.
Az engedélyes- és kiviteli tervdokumentációk elkészítését követően a rendelkezésre bocsátott Részletes Megvalósíthatósági Tanulmányt Tervezőnek aktualizálni szükséges:
• a várható, teljes beruházási költség meghatározásával,
• az üzemeltetési konstrukció véglegesítésével,
• a tulajdonrendezési feladatok lezárásával és
• a szállodaláncok végleges szándéknyilatkozatainak beszerzésével.
A tervezésre vonatkozó részletes adatokat a Tervezési Program és a tervezési szerződéstervezet tartalmazza.
A tervezési folyamat során a Zalaegerszeg Településképi arculati kézikönyv-ben foglaltak betartása kötelező.
Részletes műszaki leírás a közbeszerzési dokumentációban.
II.2.3) pont folytatása a teljesítés fő helyszíne vonatkozásában:
8900 Zalaegerszeg 3228/A/2 Hrsz és kapcsolódó ingatlanai
(3226/2, 3228, 3238/1, 3244/2, 3234, 3242, 3226/5 hrsz-ú ingatlanok, valamint további a beruházás által érintett területek, különösen a leendő létesítményt kiszolgáló közlekedési kapcsolatok kialakításához szükséges ingatlanok)
Ajánlatkérő a II.2.7) pontban meghatározott 340 munkanap alatt 340 naptári napot ért.